OCHOTNICZE HUFCE PRACY » Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
OCHOTNICZE HUFCE PRACY » Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
Centrum Kształcenia i Wychowania
OHP w Tarnowie
ul. Mościckiego 27, 33-100 Tarnów
tel. 14 621-72-35
faks 14 627-64-03

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Pracy i Polityki Społecznej
Młodzieżowe Centra Kariery     Mobilne Centra Informacji Zawodowej     Platforma Programowa OHP dla szkoły
Informacje o OHP Tarnów


Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży

Gwarancje dla młodzieży

Komunikat:
2015-05-29

AktualnościKurs fryzjerski

Data publikacji: 2015-10-02, kategoria: Aktualności
30 września br. w ramach działań Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży, rozpoczął się kurs fryzjerski pn.: "Fryzury awangardowe, koki, upięcia, warkocze". W kursie bierze udział 10 osób.
» Czytaj więcej...

Święto Chłopców w CKiW OHP

Data publikacji: 2015-10-01, kategoria: Aktualności
Dzień Chłopaka to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Spacer po Tarnowie

Data publikacji: 2015-09-30, kategoria: Aktualności
29 września br. grupa młodzieży ze świetlicy środowiskowej, działającej przy tarnowskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP wzięła udział w wycieczce po Tarnowie.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Pielgrzymowanie młodzieży tarnowskiego CKiW

Data publikacji: 2015-09-28, kategoria: Aktualności
Młodzież tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy, już od kilkunastu lat pielgrzymuje do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Tegoroczna piesza Pielgrzymka wyruszyła spod siedziby CKiW przy ulicy Mościckiego 27, wczesnym rankiem 24 września 2015 r.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Lekcja demokracji

Data publikacji: 2015-09-27, kategoria: Aktualności
23 września 2015r. w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Uczestników. Wybory do samorządu są bardzo ważnym wydarzeniem w naszej społeczności, ponieważ wychowankowie sami wybierają osoby, które będą ich reprezentować.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Dopal dopalaczom!

Data publikacji: 2015-09-24, kategoria: Aktualności
Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, włączyło się w realizację Kampanii Informacyjno-Edukacyjnej "Dopal Dopalaczom" w latach 2015-2016, organizowaną przez Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
» Czytaj więcej...

Dzień Sybiraka w Tarnowie

Data publikacji: 2015-09-18, kategoria: Aktualności
17 września przypada światowy Dzień Sybiraka, upamiętniający polskich zesłańców. Z tej okazji w Tarnowie odbyło się szereg uroczystości, w których wzięli udział przedstawiciele Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Zakończyły się one w auli Wyższego Seminarium Duchownego, widowiskiem poetyckim "Za Ural hen precz..." w wykonaniu dębickiej Grupy Artystycznej Safo.
» Czytaj więcej...

Budowanie przyjaznych relacji

Data publikacji: 2015-09-17, kategoria: Aktualności
Pierwsze tygodnie września dla większości młodzieży Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie są czasem nawiązywania nowych znajomości i adaptacji w nowym środowisku. Aby pomóc naszej młodzieży w integracji i w lepszym poznaniu się całej społeczności w ramach działań adaptacyjno-integrujących organizowane są spacery po mieście, szeroka gama zajęć informacyjno-organizacyjnych z instruktorami kół zainteresowań którzy prezentują uczestnikom zakres i wstępny plan działań danego koła, wyjścia do kina. Ważnym elementem działań integrujących jest coroczna dobra zabawa na "Pikniku Integracyjnym".
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Konsultacje FIO 2016

Data publikacji: 2015-09-09, kategoria: Aktualności
8 września br. pracownicy CKiW OHP w Tarnowie wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Na spotkaniu zaprezentowano Regulamin konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2016 roku oraz zasady ubiegania się o dotację. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie jest partnerem w zakresie wykonywania działań Tarnowskiej Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy, głównie przy realizacji projektów dofinansowanych przez FIO.
» Czytaj więcej...

Sposoby na bezbolesny powrót do szkoły

Data publikacji: 2015-09-07, kategoria: Aktualności
Rozpoczął się nowy rok szkolny. Jednak koniec wakacji i związany z tym powrót do nauki wcale nie musi być ciężkim przeżyciem. Wystarczy zastosować kilka prostych sposobów, aby stał się przyjemnością.
» Czytaj więcej...

"Ginące zawody pomysłem na przyszłość"- zakończenie projektu

Data publikacji: 2015-09-04, kategoria: Aktualności
W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbędzie się w dniach 8-10 września br. wizyta studyjna Komitetu Monitorującego oraz Międzynarodowa Konferencja podsumowująca projekt "Ginące zawody pomysłem na przyszłość", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Przywitanie uczestników i rozpoczęcie roku szkoleniowego 2015/2016

Data publikacji: 2015-09-02, kategoria: Aktualności
Kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców - uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zakwaterowanych w internacie placówki - w godzinach popołudniowych i wieczornych 31 sierpnia 2015 roku zgłosiło się pod adres Mościckiego 27.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

W Tarnowie o Karcie Dużej Rodziny

Data publikacji: 2015-08-31, kategoria: Aktualności
Dziś w Teatrze im. Ludwika Solskiego odbyła się konferencja pt.: "Karta Dużej Rodziny 2.0", organizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, samorządu, dużych rodzin oraz firm i instytucji rozmawiali o wyzwaniach, które stoją przed programem.
» Czytaj więcej...

Świetlica środowiskowa OHP w Tarnowie

Data publikacji: 2015-08-18, kategoria: Aktualności
Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie prowadzi jedną świetlicę środowiskową dla młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy oraz młodzieży ze środowiska lokalnego. Celem świetlicy środowiskowej Centrum jest wspieranie rodzin w procesie przygotowania młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi.
» Czytaj więcej...

Odwaga ratuje życie!

Data publikacji: 2015-08-17, kategoria: Aktualności
Wraz z początkiem wakacji ruszyła kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka "Odwaga ratuje życie". Akcja ma zwrócić uwagę dzieci i młodzieży, że od podejmowanych decyzji może zależeć życie najbliższych oraz ich własne.
» Czytaj więcej...

"Dopalacze kradną życie"

Data publikacji: 2015-08-13, kategoria: Aktualności
Dopalacze kradną życie - to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby i instytucje, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Do tej ogólnopolskiej kampanii dołączyło Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.
» Czytaj więcej...

Ginące zawody pomysłem na przyszłość

Data publikacji: 2015-08-13, kategoria: Aktualności
W dniach 13-31 lipca 2015 roku pięciu uczestników projektu "Ginące zawody pomysłem na przyszłość" brało udział w kursie praktycznym w zakresie nabywania umiejętności w zawodach ginących. Kurs realizowany był w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

Data publikacji: 2015-08-12, kategoria: Aktualności
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.
» Czytaj więcej...

Sierpień- miesiąc trzeźwości. Powstrzymaj pijanego kierowcę!

Data publikacji: 2015-08-10, kategoria: Aktualności
Jeśli jesteś świadkiem przestępstwa, reaguj! Zgodnie z art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, "każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję". Ta ogólna zasada dotyczy także sytuacji, kiedy w Twojej obecności ktoś prowadzi lub zamierza prowadzić samochód po spożyciu alkoholu. Najprostszą formą zawiadomienia o przestępstwie jest telefon pod numer alarmowy 112. Informując Policję o pijanym kierowcy, spełniasz swój społeczny obowiązek. Być może dzięki temu zapobiegniesz kolejnej tragedii powodowanej przez nietrzeźwych kierowców.
» Czytaj więcej...

"Zagrożona młodzież -zagrożone wakacje".

Data publikacji: 2015-07-27, kategoria: Aktualności
"Zagrożona młodzież - zagrożone wakacje. Wpływ III sektora na walkę z uzależnieniami"- wywiad z Rafałem Urbasiem, Przewodniczącym Zarządu Tarnowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej.


» Czytaj więcej...

Poprzednie aktualności:Stronę internetową prowadzi Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.
Designed by ULTRAPHON. © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.