OCHOTNICZE HUFCE PRACY » Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
OCHOTNICZE HUFCE PRACY » Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
Centrum Kształcenia i Wychowania
OHP w Tarnowie
ul. Mościckiego 27, 33-100 Tarnów
tel. 14 621-72-35
faks 14 627-64-03

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Pracy i Polityki Społecznej
Młodzieżowe Centra Kariery     Mobilne Centra Informacji Zawodowej     Platforma Programowa OHP dla szkoły
Informacje o OHP Tarnów


Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży

Gwarancje dla młodzieży

Komunikat:
2015-05-29

AktualnościPrzywitanie uczestników i rozpoczęcie roku szkoleniowego 2015/2016

Data publikacji: 2015-09-02, kategoria: Aktualności
Kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców - uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zakwaterowanych w internacie placówki - w godzinach popołudniowych i wieczornych 31 sierpnia 2015 roku zgłosiło się pod adres Mościckiego 27.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

W Tarnowie o Karcie Dużej Rodziny

Data publikacji: 2015-08-31, kategoria: Aktualności
Dziś w Teatrze im. Ludwika Solskiego odbyła się konferencja pt.: "Karta Dużej Rodziny 2.0", organizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, samorządu, dużych rodzin oraz firm i instytucji rozmawiali o wyzwaniach, które stoją przed programem.
» Czytaj więcej...

Świetlica środowiskowa OHP w Tarnowie

Data publikacji: 2015-08-18, kategoria: Aktualności
Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie prowadzi jedną świetlicę środowiskową dla młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy oraz młodzieży ze środowiska lokalnego. Celem świetlicy środowiskowej Centrum jest wspieranie rodzin w procesie przygotowania młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi.
» Czytaj więcej...

Odwaga ratuje życie!

Data publikacji: 2015-08-17, kategoria: Aktualności
Wraz z początkiem wakacji ruszyła kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka "Odwaga ratuje życie". Akcja ma zwrócić uwagę dzieci i młodzieży, że od podejmowanych decyzji może zależeć życie najbliższych oraz ich własne.
» Czytaj więcej...

"Dopalacze kradną życie"

Data publikacji: 2015-08-13, kategoria: Aktualności
Dopalacze kradną życie - to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby i instytucje, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Do tej ogólnopolskiej kampanii dołączyło Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.
» Czytaj więcej...

Ginące zawody pomysłem na przyszłość

Data publikacji: 2015-08-13, kategoria: Aktualności
W dniach 13-31 lipca 2015 roku pięciu uczestników projektu "Ginące zawody pomysłem na przyszłość" brało udział w kursie praktycznym w zakresie nabywania umiejętności w zawodach ginących. Kurs realizowany był w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

Data publikacji: 2015-08-12, kategoria: Aktualności
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.
» Czytaj więcej...

Sierpień- miesiąc trzeźwości. Powstrzymaj pijanego kierowcę!

Data publikacji: 2015-08-10, kategoria: Aktualności
Jeśli jesteś świadkiem przestępstwa, reaguj! Zgodnie z art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, "każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję". Ta ogólna zasada dotyczy także sytuacji, kiedy w Twojej obecności ktoś prowadzi lub zamierza prowadzić samochód po spożyciu alkoholu. Najprostszą formą zawiadomienia o przestępstwie jest telefon pod numer alarmowy 112. Informując Policję o pijanym kierowcy, spełniasz swój społeczny obowiązek. Być może dzięki temu zapobiegniesz kolejnej tragedii powodowanej przez nietrzeźwych kierowców.
» Czytaj więcej...

"Zagrożona młodzież -zagrożone wakacje".

Data publikacji: 2015-07-27, kategoria: Aktualności
"Zagrożona młodzież - zagrożone wakacje. Wpływ III sektora na walkę z uzależnieniami"- wywiad z Rafałem Urbasiem, Przewodniczącym Zarządu Tarnowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej.


» Czytaj więcej...

Zakończenie projektu "Wędrówki śladami przodków"

Data publikacji: 2015-07-24, kategoria: Aktualności
Przedstawiciele Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie i Tarnowskiej Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy podsumowali projekt "Wędrówki śladami przodków" współfinansowany przez Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Urząd Miasta Tarnowa. Podczas uroczystego zakończenia letniego wypoczynku dzieci i młodzież z Ukrainy otrzymała certyfikaty i upominki za udział w projekcie. Podsumowano również przeprowadzone konkursy, najlepszym wręczono dyplomy oraz nagrody za zdobyte miejsca.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Wędrówki śladami przodków- wycieczka do Sandomierza

Data publikacji: 2015-07-16, kategoria: Aktualności
14 lipca br. młodzież z Ukrainy przebywająca na kolonii letniej, odwiedziła jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych miast historycznych Polski- Sandomierz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
» Galeria zdjęć...  

Wędrówki śladami przodków w Tarnowie!

Data publikacji: 2015-07-08, kategoria: Aktualności
Na zaproszenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie i Tarnowskiej Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy, w niedzielę 12 lipca 2015 r. do Tarnowa przybędzie grupa młodzieży z Ukrainy, gdzie przez dwa tygodnie będzie realizowany projekt "Wędrówki śladami przodków" współfinansowany przez Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Urząd Miasta Tarnowa.
» Czytaj więcej...

Wakacje z "Pomysłem na siebie"

Data publikacji: 2015-07-01, kategoria: Aktualności
26 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Pomysł na siebie- YEI" -gr. A.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Na zakończenie

Data publikacji: 2015-06-30, kategoria: Aktualności
26 czerwca br. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkoleniowego 2014/15.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Wycieczka edukacyjna

Data publikacji: 2015-06-25, kategoria: Aktualności
W trzeciej dekadzie czerwca, korzystając z zakończenia zajęć dydaktycznych, młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie pod opieką wychowawców udała się autokarem na wycieczkę do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Parku Zoologicznego w Krakowie.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

V Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Brodnicy

Data publikacji: 2015-06-24, kategoria: Aktualności
W dniach 21-23 czerwca 2015 r. w Brodnicy, odbył się V Festiwal Kultury Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Ta ogólnopolska impreza edukacyjno- kulturalna, adresowana była do młodzieży skupionej wokół jednostek organizacyjnych OHP.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Nagrodzeni za całoroczny trud

Data publikacji: 2015-06-18, kategoria: Aktualności
W Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie, 17 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie czterech całorocznych konkursów realizowanych w roku szkolnym 2014/2015. Wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych dokonał Zastępca Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie - pan Jerzy Soska.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

W Wadowicach

Data publikacji: 2015-06-17, kategoria: Aktualności
"Wy jesteście przyszłością świata, Wy jesteście nadzieją Kościoła, Wy jesteście moją nadzieją! - tymi słowami nowo wybrany Papież Jan Paweł II zwrócił się 22 października 1978 r. w Watykanie do młodzieży, po mszy świętej inaugurującej pontyfikat. Te wciąż aktualne słowa, stały się przesłaniem i tematyczną osnową XV Konkursu Papieskiego - edycja międzynarodowa.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Integracyjny Dzień Sportu!

Data publikacji: 2015-06-10, kategoria: Aktualności
Trwa integracyjny Dzień Sportu uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie oraz szkół współpracujących.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Konferencja naukowa

Data publikacji: 2015-06-09, kategoria: Aktualności
8 czerwca br. w Sali Lustrzanej Urzędu Miasta Tarnowa, odbyła się konferencja naukowa pn.: "Absolwenci szkół wyższych na regionalnym rynku pracy. Uczelnia- Pracodawca- Pracownik", w której wzięli udział m.in. pracownicy i uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.
» Czytaj więcej...

Poprzednie aktualności:Stronę internetową prowadzi Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.
Designed by ULTRAPHON. © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.