OCHOTNICZE HUFCE PRACY » Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
OCHOTNICZE HUFCE PRACY
Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
OCHOTNICZE HUFCE PRACY » Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie
Centrum Kształcenia i Wychowania
OHP w Tarnowie
ul. Mościckiego 27, 33-100 Tarnów
tel. 14 621-72-35
faks 14 627-64-03

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Pracy i Polityki Społecznej
Młodzieżowe Centra Kariery     Mobilne Centra Informacji Zawodowej     Platforma Programowa OHP dla szkoły
Informacje o OHP Tarnów


Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży

Gwarancje dla młodzieży

Komunikat:
2015-05-29

AktualnościSztuka poszerza horyzonty

Data publikacji: 2015-11-23, kategoria: Aktualności
Zajęcia plastyczne na świetlicy środowiskowej CKiW OHP w Tarnowie, to nie tylko doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, realizacja profilaktyki alternatyw, ale przede wszystkim możliwość pogłębiania umiejętności artystycznych, rozwijających wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie, a co za tym idzie - swobodę twórczą.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Warsztaty z doradcą zawodowym w CKiW OHP w Tarnowie

Data publikacji: 2015-11-19, kategoria: Aktualności
18 listopada 2015 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie odbyło się szkolenie pt.: "Poznaj samego siebie, czyli jak wykorzystać swoje atuty w poszukiwaniu pracy", zorganizowane przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego. Warsztaty prowadzone były przez panią Katarzynę Chrzanowską doradcę zawodowego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Tarnowie.
» Czytaj więcej...

Wspieramy "Magiczną torpedę"!

Data publikacji: 2015-11-16, kategoria: Aktualności
W kwietniu 2015 roku życie Nepalczyków legło w gruzach. W efekcie trzęsienia ziemi zginęło wiele osób, wielu zostało rannych, a budynki zostały zburzone. Wobec olbrzymiej tragedii, jaka dotknęła ten kraj, w Tarnowie, po raz kolejny została zorganizowana akcja charytatywna, do której włączyła się młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, uczęszczająca na zajęcia plastyczne do świetlicy środowiskowej.
» Czytaj więcej...

Młodzież CKiW OHP w Tarnowie w Świętowaniu Niepodległości

Data publikacji: 2015-11-12, kategoria: Aktualności
Młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie uczestniczyła w licznych przedsięwzięciach podkreślających i upamiętniających 97 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Konkurs plastyczny

Data publikacji: 2015-11-11, kategoria: Aktualności
Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie Antoni Góral zaprasza wszystkich uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie oraz uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych, do udziału w konkursie plastycznym pn.: "Za kółkiem na dopalaczu- NIE ZGADZAM SIĘ!"

» Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

Data publikacji: 2015-11-10, kategoria: Aktualności
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

Józef Piłsudski


11 listopada to dzień bardzo szczególny. Dzień, który winien być rozpoznawalny przez każdego Polaka. Święto Niepodległości przypadające na tę datę, zostało ustanowione w 1937 roku na pamiątkę odzyskanej w 1918 roku Niepodległości. Rozdarty naród pomiędzy trzech zaborców, 123 lata niewoli, strachu i próby zatarcia w odmętach historii polskiej tożsamości.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Wielki sukces młodzieży w Łowczówku!

Data publikacji: 2015-11-06, kategoria: Aktualności
6 listopada 2015 roku reprezentacja Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, wzięła udział w XXVII Małopolskim Złazie Patriotyczno - Turystycznym "Szlakiem Legionistów" - Łowczówek 2015. W rajdzie uczestniczyła siedmioosobowa grupa młodzieży - aktywni uczestnicy zajęć na świetlicy środowiskowej CKiW OHP oraz opiekunowie.
» Czytaj więcej...

1918-2015. Konkurs Strzelecki w tarnowskim CKiW

Data publikacji: 2015-11-06, kategoria: Aktualności
W ramach obchodów 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie zorganizowano turniej strzelecki z broni pneumatycznej "O Puchar Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie".
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

Data publikacji: 2015-11-04, kategoria: Aktualności
W Polsce każdego roku umiera kilka tysięcy osób tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. To te pierwsze chwile często decydują o późniejszym stanie poszkodowanego, gdyż już po 4-5 minutach, z powodu braku tlenu następują nieodwracalne zmiany w mózgu!
» Czytaj więcej...

Wyznaczyć misję...

Data publikacji: 2015-10-30, kategoria: Aktualności
"Nadać imię, to opisać istotę kogoś oraz wyznaczyć jego misję". Ta sentencja, pochodząca z Ewangelii św. Łukasza przyświecała uroczystości nadania imienia patrona 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej Zasadniczej Szkole Zawodowej Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie, która odbyła się 29 października w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Pamięć o zmarłych

Data publikacji: 2015-10-27, kategoria: Aktualności
Dzień Wszystkich Świętych w Polsce kojarzy się przede wszystkim z odwiedzaniem cmentarzy, modlitwą za zmarłych i zapalaniem zniczy na grobach, ze spotkaniami z rodziną. Jest to szczególny dzień w roku, który skłania nas do wspomnień o zmarłych, do zadumy i refleksji. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku zastanawiamy się nad sensem życia
i przemijaniem. Jest to dobry moment na refleksję, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Problemy dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Data publikacji: 2015-10-26, kategoria: Aktualności
23 października br. w Sali konferencyjnej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Edukacyjno - Naukowa pt.: "Aktualne problemy dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży", organizowana przez Tarnowską Szkołę Wyższą.
» Czytaj więcej...

Radio Eska w tarnowskim CKiW

Data publikacji: 2015-10-22, kategoria: Aktualności
We wtorek 20 października br., Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie gościło dziennikarza Radia Eska Tarnów, który przeprowadził wywiad z Koordynatorem projektu pn.: "Ginące zawody pomysłem na przyszłość" panią Agatą Stus i instruktorem praktycznej nauki zawody panem Mieczysławem Bieniasem. Wywiad dotyczył realizacji projektu i planów na jego kolejne edycje.
» Czytaj więcej...

Życzenia

Data publikacji: 2015-10-14, kategoria: Aktualności
"Nic nie ma stałego na ziemi prócz tego co człowiek posiada we własnej piersi i głowie, prócz wiedzy, która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich, prócz pracy, która rozjaśnia samotność i odżegnywa nędzę, prócz doświadczenia, które naucza i wysoko podniesionych uczuć, które od złego chronią."
E. Orzeszkowa

» Czytaj więcej...

Nie daj się dopalić!

Data publikacji: 2015-10-13, kategoria: Aktualności
W dniach 10-11.10.2015 r. w siedzibie Tarnowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej odbyły się warsztaty filmowe, których celem było opracowanie oraz kolejno stworzenie materiałów filmowych będących kluczowym produktem Kampanii społecznej pn.: "Nie daj się dopalić". W warsztatach wzięło udział 2 uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie, będących również uczestnikami zajęć na świetlicy środowiskowej CKiW OHP.
» Czytaj więcej...

Zakończenie projektu "Ginące zawody pomysłem na przyszłość"

Data publikacji: 2015-10-13, kategoria: Aktualności
W dniu 13 października br. odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Ginące zawody pomysłem na przyszłość". Podczas spotkania Dyrektor Centrum Antoni Góral wręczył uczestnikom dyplomy czeladnicze w zawodzie zdun, a instruktorowi praktycznej nauki zawodu został wręczony dyplom mistrzowski. Dyrektor podziękował uczestnikom za udział i zaangażowanie w realizację projektu.
» Czytaj więcej...

Inauguracja roku szkoleniowego z Janem Pawłem II

Data publikacji: 2015-10-10, kategoria: Aktualności
8 października 2015 r. delegacja Centrum Kształcenia i Wychowania OHP
w Tarnowie - pod przewodnictwem Dyrektora tarnowskiego Centrum Pana Antoniego Górala - wzięła udział w Regionalnej Inauguracji Roku Szkoleniowego 2015/2016, zorganizowanej przez Małopolską WK OHP.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Jesienne dotknięcie Zakopanego

Data publikacji: 2015-10-09, kategoria: Aktualności
Po emocjonujących konsultacjach z młodzieżą, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zrealizowało zaplanowaną na jesień wycieczkę integracyjną. Uwzględniając rozsądne propozycje oraz przekonywującą argumentację ostatecznie zorganizowano autokarowy wyjazd do Zakopanego.
» Czytaj więcej...» Galeria zdjęć...  

Tarnów stolicą profilaktyki!

Data publikacji: 2015-10-08, kategoria: Aktualności
7 października, w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyła się uroczysta Gala inaugurująca działalność programu "Profilaktyka a Ty", połączona z utworzeniem w Małopolsce pierwszej młodzieżowej grupy "Profilaktyka a Ty", premierą spektaklu edukacyjno-profilaktycznego "Sekret" oraz zakończeniem szkolenia eksperckiego.
» Czytaj więcej...

Lekcja z policjantem

Data publikacji: 2015-10-08, kategoria: Aktualności
W Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie odbyło się spotkanie uczestników z kierownikiem Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie - asp. sztab. Jerzym Kuczkowskim.
» Czytaj więcej...

Poprzednie aktualności:Stronę internetową prowadzi Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.
Designed by ULTRAPHON. © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.